ДИСТАНЦІЙНЕ   НАВЧАННЯ

ПЕДАГОГІЧНИХ   КАДРІВ

 

Методична робота

Автор
Опубликовано: 636 дней назад (21 июля 2017)
Редактировалось: 2 раза — последний 23 января 2018
0
Голосов: 0
Освіта в школах Естонії.
Освіта відіграє ключову роль у розвитку кожної людини, що відкриває їй шлях до реалізації своїх можливостей, сприяє більш чіткому розвитку повсякденних завдань, які ставить перед людиною сучасний швидко змінний час.
Естонія має позитивні результати щодо проведення реформ у галузі освіти і готова ділитися своїм досвідом з українськими колегами. Лютеранська країна, яка успішно рухається вперед не відхиляється від цього курсу донині.
Естонці чудово розуміють, що майбутнє - за суспільством, засноване на цінностях довіри, свободи, відповідальності й партнерства, тому саме школа готує сучасну молодь до життя в суспільстві. Кожна школа зобов'язана розробити свою «конституцію», відповідно до якої долучаються всі зацікавлені сторони: учителі, учні, батьки, громада.
Сьогодні сучасний світ не можливо уявити без новітніх інформаційних технологій, які активно проникають у всі сфери нашого життя. Тому, сучасні діти вже з раннього віку оточені багатьма електронними пристроями, з легкістю приймають їх у своє життя й опановують різноманітні прилади, засновані на новітніх технологіях. Традиційні форми та методи навчання, що передбачають використання лише паперових носіїв інформації, уже не можуть задовольнити таких учнів.
Саме тому, в Естонії в школах успішно функціонує загальношкільна система «e-kool», яка містить повну інформацію про оцінки, відвідуваності і виконанні домашніх завдань кожним школярем окремо. Комп'ютери вчителів, шкільної адміністрації, батьків і самих школярів підключені до системи, яка дозволяє відстежувати домашні завдання та оцінки, попереджає про майбутні контрольні і важливі шкільні події.
Батьки можуть завантажити через цю систему довідку про хворобу дитини, а також відстежувати особисті досягнення школяра і рівень його знань і підготовки в порівнянні з іншими учнями (їх дані виводяться, звичайно, анонімно) і середніми показниками класу.
В кожному класі школи – проектори, інтерактивні дошки та планшети для школярів, на стінах видніються роздруковані QR-коди. Просканувавши їх, учні заходять на сайт із завданнями на урок, чи навпаки – показують виконану роботу.
Іспити – у 3, 6, 9 та 12 класах – одні з небагатьох «контролюючих» елементів системи освіти Естонії, у якій школам надається надзвичайно широка автономія.
Вони можуть навіть обирати собі: вчити дітей по чвертях чи триместрах – аби лише було навчальних 175 днів у році; ставити оцінки у другому-третьому класі чи ні; та як саме викладати урок – по підручниках чи без них.
Така децентралізація та автономія – одна з причин успіху системи освіти невеликої 1,3-мільйонної Естонії, тому і не дивно, що Естонія займає найвищі місця з – поміж європейських країн з різних галузей знань.
На мою думку, Україна може і повинна взяти для реалізації успішного функціонування шкільної освіти таку форму роботи в загальноосвітніх школах. Натомість існують основні проблеми активного впровадження електронно – освітніх ресурсів в школах України: недостатня фінансова підтримка з боку держави розробки якісних ЕОР, брак матеріально-технічної бази для їх упровадження, загальні вимоги до ЕОР у школах, та механізм їх реалізації та функціонування.
Відкритим також залишається питання впровадження ЕОР у молодших класах, через брак вивчення їх впливу на здоров’я, розумову діяльність і розвиток особистості молодшого школяра. Зазначені вище питання зумовлюють необхідність створення, обґрунтування та перевірки моделі впровадження ЕОР у навчально-виховний процес початкової школи. Створенню такої моделі сприятиме звісно зарубіжний досвід впровадження у систему початкової освіти.
Проаналізувавши міжнародний досвід роботи в даному напрямку, я просто впевнений в тім, що така система успішно працює не лише через те, що все більше з’являється гаджетів, на які можна завантажити інформацію, а й через економію коштів (собівартість виготовлення ЕОР нижча за виготовлення паперових підручників); турботу про стан здоров’я учнів, які носять наповненні книжками важкі портфелі; та необхідність формування в учнів навичок ХХІ століття.
Вивчення досвіду використання сучасних ЕОР у школах Естонії є дуже корисним, оскільки запозичення найкращого досвіду впровадження допоможе наповнити інформаційно-освітній простір сучасної школи України якісними та ефективними ресурсами.
Таким чином, для успішного функціонування та реалізації ЕОР школах України варто виділити на мою думку основні завдання:
- співробітництво між Міністерствами освіти та науки країн ЄС;
- затвердження Державних програм в галузі освіти та науки, що сприяють розвитку творчих здібностей учнів;
- участь в пілотних проектах в галузі освітніх технологій;
- знаходження спонсорів та меценатів на місцях для підтримки та реалізації програм обласних та районних тощо.
Отже, встановлено, що підтримка високоякісних, інноваційних методів навчання та викладання за допомогою ЕОР у школах набуває сьогодні особливого значення у зв’язку з глобальним процесом інформатизації суспільства та освіти. Також варто виділити, що така система навчання підвищує мотивацію до навчання, допомагає навчатися краще, отримувати доступ до сучасних знань, розвивати творчість, уміння виконувати складні завдання.
Методична робота
243 просмотра

Читайте также:

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!